Blog modernedoplnky.sk

Motto: „Dizajner vie že dosiahol dokonalosti, nie keď nie je čo pridať, ale keď už niet čo odobrať.“ Antonie de Saint-Exupéry

Vešiaky
Pridané: 17.01.2014 | 3 príspevky
Znížili sme ceny nástenných dekorácií.
Pridané: 29.02.2012 | 1 príspevok
Odmeňujeme verných zákazníkov
Pridané: 15.03.2013 | 0 príspevkov
Marec mesiac knihy
Pridané: 04.03.2014 | 0 príspevkov
Doplnili sme sériu Á-TABLE od ASA Selection
Pridané: 24.04.2012 | 0 príspevkov
Vešiaky
Pridané: 17.01.2014 | 3 príspevky
Znížili sme ceny nástenných dekorácií.
Pridané: 29.02.2012 | 1 príspevok
Prinášame Vám BLOMUS
Pridané: 14.07.2011 | 0 príspevkov
Marec mesiac knihy
Pridané: 04.03.2014 | 0 príspevkov
Liečivé krásky aj u Vás doma
Pridané: 14.07.2011 | 0 príspevkov

TreeGuard - ochrana stromov

Ste vášnivý záhradkár?
Kos
íte s námahou okolo stromov, kríkov či stĺpikov oplotenia?
V tejto veci Vám pomôžeme.

Venujte minútu Vášho času tomuto krátkemu článku a v budúcnosti ušetríte hodiny pri kosení.

Predstavujeme Vám revolučnú ochranu stromov TreeGuard. Chránič stromov TreeGuard je dostupný v dvoch veľkostiach a dokáže ochrániť malú sadeničku ale aj strom až do priemeru kmeňa 305mm. Vo väčšom prevedení je samotný kruh široký až pol metra, čo je dostatočný priestor pre manipuláciu s kosačkou. Jeho hlavnou prednosťou je jednoduchá montáž, ktorú zvládne naozaj každý. Inovatívnym riešením je jednoduché prispôsobenie obruby kmeňa, ktoré zabezpečujú vylamovacie lamely. Jednoducho ich odstránite aj počas hrubnutia kmeňa. Stabilitu voči nepriaznivým vplyvom počasia  zabezpečuje 100% recyklovaný materiál s UV stabilizátormi, robustný tvar a testovaná konštrukcia.

Slovami profesionála.


S výrobkom TreeGuard sme sa pri práci prvý krát stretli v priebehu minulého roka a okamžite sme si ho obľúbili. Samozrejme na trhu sme sa stretli aj s inými formami ochrany kmeňov drevín, ale toto je ozaj geniálne riešenie, ktoré aj nám profesionálom šetrí kopu času. O to viac ma teší, že s tým prišli Slováci a navyše východniari, na čo som patrične hrdý. V minulosti sme najmä v okolí ovocných stromov osadených v priestore trávnika vymýšľali rôzne riešenia, aby sme majiteľom zjednodušili údržbu trávnatej plochy a hlavne aby sme ochránili samotné ovocné dreviny. Často sa totiž stávalo, že pri kosení krovinorezom zarezali do kmeňa stromu. Neverili by ste, ako môže poškodiť kôru mladého stromu aj náraz plechovej konštrukcie kolesovej kosačky. Každá takáto rana je potencionálne nebezpečná pre vznik ochorenia stromu. Veľa záhradkárov používa na ochranu tzv. lepivé pásiky, alebo jednoducho lep, napr.: Chemstop.  Tieto majú zabrániť najmä pohybu mravcov, ktorí po strome roznášajú vošky a tie nám následne likvidujú celú drevinu. V praxi sme sa stretli hlavne s tým, že ľudia, aby strom nepoškodili, tak pri kmeni jednoducho nepokosia. Tu nastáva ďalší problém, pretože lúčne trávy sú spravidla vyžlie a ich steblá sa k lepiacemu pásu prilepia, čím vzniká pre mravce opäť voľná cesta k nevedomej likvidácii úrody. Aj preto odporúčam TreeGuard ak jednoduchú a účinnú ochranu.

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.
 
Tento e-shop jecertifikovaný

 

2019 © Soňa Szilasiová - zahradkarstvo - všetky práva vyhradené.
Obsah www stránky je možné používať len so súhlasom majiteľa stránky.